Ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk, akkor a májunk segítségért kiált!

A máj a második legnagyobb szervünk, ezért az egészségi állapota minden más szervünk egészségét is befolyásolja. Mutatom, hogy mikor van szüksége segítségre!

A máj felel a testben a méregtelenítés 80%-áért. Nagyon nagy arány, ezért fontos, hogy vigyázzunk rá, illetve vegyük észre azokat a tüneteket, amik jelzik, hogy segítségre van szüksége.

A májproblémák első tünetei közé tartoznak:

  • túlzott izzadás
  • sárgaság
  • horkolás, esetleg alvási apnoé
  • fáradtság, hangulatingadozás
  • cukor, kávé, alkohol iránti túlzott sóvárgás
  • hasi zsír
  • súlygyarapodás
  • száraz, viszkető bőr
  • sötét karikák a szem alatt
  • májfoltok kialakulása

Ha a fenti tünetek közül megtapasztaljuk valamelyiket, netán többet egyszerre, akkor érdemes elgondolkodnunk azon, hogy a májunkat túlterheltük. A máj túlterhelésének számos oka lehet, köztük a nem megfelelő étkezés és a stressz.

Mit tehetünk, ha a májunk segítségért kiált?

A legfontosabb, hogy tudatosítsuk magunkban, hogy mi nem méregtelenítesz. A mi feladatunk, hogy megkönnyítsük a máj méregtelenítő tevékenységét úgy, hogy változtatunk az életmódunkon. Hiába alkalmazunk ugyanis bármilyen terápiát, esetleg fogyasztunk étrendkiegészítőt, semmi értelme nem lesz, ha továbbra is mérgezzük magunkat.

1.Távolítsuk el az étkezéseinkből a mérgező anyagokat!

Ha a fenti tüneteket észleljük magunkon és szeretnénk valamit tenni azért, hogy a májunkat tehermentesítsük, akkor első lépésként zárjuk ki a mindennapi étkezéseinkből a búzából és rozsból készült kenyereket, pékárukat, süteményeket és tésztákat. Amennyire csak tudjuk minimalizáljuk a finomított cukor fogyasztását, illetve kerüljük a gyorséttermeket, valamint az előrecsomagolt, tartósítószerekkel dúsított félkész- és készételeket.

Ezután emeljük meg az élő ételek arányát a mindennapi étkezéseink során. A természetgyógyászok szinte egyöntetűen vallják, hogy minél közelebb áll az étel a természet által elkészített állapothoz, annál egészségesebb a szervezet, így a máj számára is.

Mit jelent ez?

Azt, hogy fogyasszuk nyersen a gyümölcsöket és a zöldségeket, mert úgy hasznosulnak a legjobban. Próbáljunk meg biokertészetektől, esetleg háztáji gazdaságokból vásárolni. Járjunk utána, hogy az adott helyen használnak-e vegyszereket és milyen módon termesztik a gyümölcsöket, zöldségeket. Mindez azért fontos, mert minél több fizikai, kémiai vagy tartósítási eljáráson megy keresztül az adott élelmiszer, annál több kárt okoz a testben, illetve annál nagyobb feladatot ró a májadra.


2.Válasszunk olyan gyógynövényeket, amelyek támogatják a májat!

Ha a máj állapotáról van szó, akkor a legértékesebb gyógynövények egyike a máriatövis. A máriatövis tartalmaz egy különleges flavonoidot, a szilimarint, amiről kutatásokban igazolták, hogy képes javítani bizonyos mértékig az alkohol, illetve a vegyszerek, gyógyszerek miatt károsodott májsejtek állapotát.

A máriatövist olaj, illetve por formájában is fogyaszthatjuk. Ha a májtisztítás a célunk, akkor válasszunk inkább a máriatövis őrleményt, mert abban több hatóanyag van, mint a máriatövis olajban. Választhatjuk a Mannavita Máriatövis magőrleményt, mely az alábbi problémák esetén ajánlott:

  • Elzsírosodott máj
  • Májméregtelenítés céljából
  • Májzsugorodás
  • Gyulladások az emésztőrendszerben
  • Áteresztő bél szindróma
  • Puffadás, bélgázok
  • Cukorbetegség

A Mannavita Máriatövis magőrleményből naponta két alkalommal egy-egy csapott evőkanálnyi mennyiséget ajánlott fogyasztani. Arra figyeljünk oda, hogy ha gyógyszerszedés, valamint terhesség esetén mindenképpen egyeztessünk a kezelőorvossal a fogyasztásról.

A Máriatövis mellett választhatjuk a Chlorella algát is, mely szintén kiváló méregtelenítő. A chlorella képes kivezetni a káros fémeket a szervezetből, mint például az alumínium, ólom és arzén, így segíti a máj megfelelő működését. Lehet, hogy nem is sejted, de nap mint nap találkozol ilyen káros anyagokkal, például a kozmetikumaidban, esetleg az otthoni tisztítószerek használata során, de nem kizárt az sem, hogy permetezett a gyümölcs, amit fogyasztasz.

Emeljük meg az étkezéseinkben a zöldségek arányát. A máj egészségének szempontjából a legjobbak a zöld színű zöldségek, mint például a spenót, a saláta, a sóska, a mángold, a káposzta, a karalábé, a brokkoli, a karfiol vagy a rukkola. Ezek mellett választhatunk még savanyú ételeket is, mint például a kovászos uborka, a savanyú káposzta, a citrom és az almaecet.

A máj egészségének támogatásához kiváló gyógynövények még a kurkuma, articsóka, grapefruitmag csepp, gyermekláncfű, bojtorjángyökér, zöld tea, gyömbér és a goji gyümölcsből készült bogyó.

3.Ápoljuk a lelket is, ne csak a tested!

Már az ősi gyógymódok is jegyzik a különböző lelki állapotok egészségre gyakorolt hatását. Számos vizsgálat készült azzal kapcsolatban, hogy minden érzés, amit egy adott pillanatban megtapasztalsz közvetlenül hatással van a testedre.

A májra ható érzések:

  • zaklatottság
  • frusztráció
  • harag, düh
  • felindultság
  • felháborodás, mérgesség

Ma már számos szakember áll ki amellett, hogy nem elég csupán a test által produkált tüneteket kezelni, hanem a kiváltó okokat is orvosolni kell. A lelki problémák nagyon sok esetben tartoznak a kiváltó okok közé. Főleg akkor, ha hosszú időn keresztül hordozunk magunkban például az előbb említett dühöt, haragot és felindultságot. Ha dühösek vagyunk valakire a környezetünkben, de ezt nem beszéljük meg vele, hanem elfojtjuk és csak magunkban háborgunk, akkor leginkább önmagunknak ártunk vele. A másik fél mit sem sejt a mi érzéseinkről, ezért nem is hibáztathatjuk azért, mert nem segít nekünk.

Ha te is sokszor hordozol magadban feszültséget és haragot, akkor két dolgot tehetsz. Vagy megbeszéled a másik féllel, vagy szakértői segítséget kérsz és megpróbálod feldolgozni a helyzetet. A legjobb módszer, ha képes vagy megbocsátani és tovább lépni. Nem, nem a másik fél érdekében, hanem a sajátodéban. Ha meg tudsz bocsátani, akkor leteheted az adott lelki terhet és nem mérgezed tovább önmagad.

4.Legyen az étkezés része a valódi máj!

A máj egészségi állapotának visszaállításához fogyasszunk valódi májat. Választhatunk csirke-, liba- vagy kacsamájat, esetleg marhamájat, de alaposan nézzük meg, hogy honnan származik. Ha van rá lehetőségünk, akkor olyan gazdaságból származó terméket vásároljunk, ahol biztosan nem etetnek vegyszerekkel kezelt táplálékot az állatokkal, illetve nem adnak nekik például növekedési hormonokat.

Forrás:
https://www.healthline.com/nutrition/fatty-liver
https://www.youtube.com/watch?v=4TanVgeEqcU
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20014183/
https://www.liversupport.com/does-spirulina-consumption-support-the-liver/
Andrea Piacquadio fotója a Pexels oldaláról 

 

Életmód- és táplálkozási tanácsadó. Szakértője a reform élelmiszereknek, diétáknak, mikro- és makro tápanyagoknak.
Jelenleg Összesen 848 cikk között kereshet.
Videók megtekintése:

Szabolcs videók youtube Szabolcs, Inda videók Szabolcs videók, Bitchute