Egy természetes egészségvédő: lenmagolaj

A szervezetben rejlő gyulladásoknak számos betegség kialakulásában lehet szerepe. Szerencsére a természet többféle megoldást is kínál a gyulladások megelőzésére, illetve csökkentésére. A lenmagolaj jó választás lehet, hiszen értékes összetevőinek köszönhetően hozzájárul szervezeted egészséges működéséhez. Nézzük, hogy még milyen esetekben érdemes beillesztened a mindennapjaida!

Omega-3 zsírsavak természetes forrása

Az Omega-3 zsírsav egy olyan telítetlen zsírsav, amelyre a szervezetnek szüksége van az egészséges működéshez, viszont önmaga nem tudja előállítani. Emiatt neked kell gondoskodni arról, hogy szervezeted hozzájusson a megfelelő minőségű és mennyiségű Omega-3 zsírsavakhoz.

A hidegen sajtolt lenmagolaj kitűnő forrása ezeknek az értékes telítetlen zsírsavaknak. Rendszeres fogyasztásával sokat tehetsz a szervezetben kialakuló gyulladások megelőzéséért és csökkentéséért, valamint a szíved egészségnek megőrzéséért.

A szív egészségének őrzője

Az életkor előrehaladtával egyre többen néznek szembe magas vérnyomással, aminek az egyik fő oka az artériák rugalmasságának csökkenése. A magas vérnyomás rendkívüli megterhelést jelent a szív számára, a megszokottnál erősebb munkára kényszeríti, ezért fennáll a szív károsodásának lehetősége.

Kutatások bizonyítják, hogy a lenmagolaj kedvező összetételének köszönhetően csökkentheti a vérnyomást, így hozzájárulhat a szíved egészségének megőrzéséhez.

Az emésztőrendszer kíméletes segítője

A lenmagolaj jótékonyan hat az emésztőrendszerre, természetes támogatást nyújt mind hasmenés, mind pedig székrekedés esetén. Érdemes kúraszerű fogyasztásban gondolkodnod, azaz a kúra időtartama alatt minden nap rendszeresen elfogyasztani napi 1 evőkanál lenmagolajat. Gyermekek is fogyaszthatják, nekik napi 1 teáskanál az ajánlott fogyasztási mennyiség.

A gyulladások természetes csökkentője

Számos kutatás vizsgálja, hogy a lenmagolaj milyen mértékben képes csökkenteni, illetve megelőzni a szervezetben kialakuló gyulladásos folyamatokat. A vizsgálatokat a lenmagolaj Omega-3 zsírsavtartalmára alapozzák. Jótékony hatással lehet például a rendszeresen visszatérő izom- és ízületi fájdalmak esetén, illetve az időközönként fellépő izomláz alkalmával.

A bőr egészségének védelmezője

Talán nem is hallottál róla, de a lenmagolaj belsőleg és külsőleg is felhasználható. Az érzékeny, gyulladásra hajlamos bőr esetén érdemes mind a két felhasználási módot előnybe részesíteni.

Belsőleg naponta 1 evőkanálnyi mennyiség ajánlott, külső felhasználás során pedig vékony rétegben kell a bőrre kenni. A legjobb eredmény akkor várható, ha fürdés után közvetlenül, a még nedves bőrbe kerül bemasszírozásra. Felnőtteknél és gyermekeknél egyaránt alkalmazható.

Melyik lenmagolajat érdemes választani?

A lenmagolajok közül a hidegen sajtolt lenmagolaj a legértékesebb. Ennek a fajta feldolgozási módszernek a különlegessége abban rejlik, hogy a sajtolás során nem alkalmaznak magas hőmérsékletet, illetve nincs hozzáadott adalékanyag sem.

A hidegen sajtolt lenmagolaj fogyasztható önmagában, illetve ételekhez adagolva is. Arra azonban figyelj, hogy az ételt már ne melegítsd az olaj hozzáadása után, nehogy az értékes összetevők megsérüljenek.

Rendszeres gyógyszerszedés, illetve krónikus betegség esetén kérd ki kezelőorvosod véleményét a lenmagolaj kúraszerű alkalmazásáról.

Forrás: https://www.healthline.com/nutrition/flaxseed-oil-benefits


Életmód- és táplálkozási tanácsadó. Szakértője a reform élelmiszereknek, diétáknak, mikro- és makro tápanyagoknak.
Jelenleg Összesen 849 cikk között kereshet.
Videók megtekintése:

Szabolcs videók youtube Szabolcs, Inda videók Szabolcs videók, Bitchute